Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Specyfikacja podestów ruchomych

Budownictwo Data publikacji - 15 grudnia 2020 Autor - Redakcja domoptymalny.com.pl
podesty ruchome

Podesty ruchome, inaczej nazywane są także koszami, zwyżkami czy podnośnikami koszowymi. To niezwykle popularny element wyposażenia każdej ekipy budowlanej. Świetnie sprawdzą się nie tylko podczas prac budowlanych, ale także w halach magazynowych czy produkcyjnych. Nadają się one zarówno do przewożenia materiałów budowlanych, jak i ludzi. Mają możliwość poruszania się w pionie oraz poziomie.

Co istotne!
Każdy, decydując się na takowy sprzęt powinien być świadomy, iż badania okresowe podestów przejezdnych powinny być wykonywane w okresie nie dłuższym niż 1 rok.

Podesty ruchome – parametry techniczne

Decydując się na zakup czy wynajem takowego sprzętu (https://www.drial.pl/), należy mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat jego parametrów i zastosowania. Nie od dziś wiadomo, iż mają one niezwykle ważną funkcję – szczególnie jeśli mowa o przewożeniu ciężkich przedmiotów czy nawet ludzi. Wówczas, należy dokładnie sprawdzić sprzęt, na jaki się decydujemy.

Udźwig nominalny – to podstawowy parametr owego sprzętu. Wskazuje on, jakie jest największe obciążenie, jakie może przewieźć jego platforma robocza podczas standardowej pracy.

Maksymalna wysokość platformy roboczej – czyli bezpośrednio mówiąc jest to największa odległość (w pionie), pomiędzy podestem ruchomym a poziomem miejsca, do którego osoba wykonująca prace może bezpiecznie dosięgnąć.

Prędkość obrotu – podawana jest ona w metrach na sekundę, jest to prędkość pozioma krawędzi platformy roboczej (zewnętrznej), mierzona przy maksymalnym zasięgu wysięgnika.

Prędkość podnoszenia oraz opuszczania platformy roboczej – podobnie jak poprzednia wartość, również podawana jest w metrach na sekundę. W przeciwieństwie do poprzedniej prędkości (obrotu), jest to prędkość pionowa. Dotyczy ona przemieszczania się platformy roboczej wraz z obciążeniem nominalnym.

Podesty ruchome – masa – podawana w kilogramach, bądź tonach. Jest to łączna masa wszystkich elementów owego sprzętu przygotowanego do pracy, nie obejmuje ona obciążenia.

Podesty ruchome – charakterystyka

Wymiary gabarytowe podestu – określane są w metrach, co wskazuje na to, iż dotyczą one długości, szerokości i wysokości złożonego już podestu, gotowego do transportu.

Obszar roboczy podestu ruchomego – jest to dokładniej ujmując, obszar przeznaczony do użytkowania platformy roboczej przy zachowaniu określonego udźwigu, pracując przy tym w standardowych warunkach pracy. Wartość tej specyfikacji, podawana jest w metrach. Określa maksymalną wysokość i zasięg roboczy.
Co ciekawe, podest może posiadać więcej niż jeden obszar roboczy.

Kąt obrotu – jak sama nazwa wskazuje, podawany jest on w stopniach. Dzięki niemu, można określić o ile wysięgnik, może obrócić się wokół osi obrotu danego podestu.

Kąt obrotu platformy roboczej – analogicznie, jak w poprzednim przypadku także jest to wartość podawana w stopniach. Analizuje ona wartość o jaką platforma robocza może obrócić się wokół wysięgnika.

Prędkość jazdy podestu – tego parametru, chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać. Określa on, jaką prędkość może ponieść urządzenie w ruchu, oczywiście po płaszczyźnie poziomej.

Redakcja domoptymalny.com.pl

Nasz zespół ekspertów w dziedzinie budownictwa, nieruchomości, ogrodu i aranżacji wnętrz to grupa doświadczonych specjalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą i pasją poprzez artykuły i praktyczne porady. Oferujemy wsparcie w zakresie budowy, zarządzania nieruchomościami oraz tworzenia inspirujących przestrzeni w domu i ogrodzie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?