domoptymalny.com.pl

Blog budowlany

Dom

Ogień i aromat – świece zapachowe

Wydawałoby się, że wraz z nastaniem epoki elektryczności, tak archaiczne rozwiązania jak lampy naftowe, kaganki, łuczywa odejdą w niepamięć i niebyt. Owszem, o większości z tych rozwiązać już nie pamiętamy, ale dobrze trzymają się za to świeczki. Głównie za sprawą popularnych świec zapachowych.

Popularne świece zapachowe

Jest wielu producentów, którzy je wytwarzają, bez problemu świece zapachowe dostaniemy też w drogeriach, kwiaciarniach, a nawet marketach budowlanych i innych sklepach. Mają przeróżne kształty i kolory i zachęcają do kupna już samym wyglądem, ale główną przyczyną, dla której nabywamy świece zapachowe jest właśnie ich zapach. I tu też producenci nie zawodzą. Wachlarz aromatów jest przeogromny, możemy wybierać dowolnie między zapachami pobudzającymi, relaksującymi, czy podkreślającymi jakieś okazje.

Dowolny zapach

Zapalona świeca zapachowa może po mieszkaniu rozsiewać woń palonej kawy, iglastego lasu, albo wanilii. Co kto lubi. Trzeba takie świece dobierać ostrożnie – nie każdemu odpowiadają takie same zapachy, a woń uchodząca ze świecy zapachowej ma nam przecież sprawić przyjemność.

flora-net.pl