Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Przytulny salon z kominkiem

Wnętrza Data publikacji - 4 listopada 2020 Autor - Redakcja domoptymalny.com.pl


Kominek w salonie jest nie tylko elementem wystroju, ale także źródłem ciepła. Większość z nas uwielbia usiąść jesienią z kubkiem herbaty i książką przy kominku. Zatem jak urządzić salon z kominkiem? W jakim miejscu będzie się najlepiej prezentował?

Rodzaje kominków

Zanim znajdziemy odpowiedź na powyższe pytania, najpierw należy wybrać kominek pasujący do naszego stylu i wnętrza mieszkania. Na rynku mamy szereg kominków, także trzeba dobrze się zastanowić nad wyborem. Najpopularniejszy jest nadal kominek z tradycyjny z zamykanym wkładem. Jego główną zaletą jest to, że może z powodzeniem ogrzać całe mieszkanie, a nie tylko jedno pomieszczenie. Popularny jest także kominek elektryczny. Będzie dobrą alternatywą dla tradycyjnego kominka. Jest w pełni bezpieczny i nie wydziela dymu. Ogień, który widzimy to wynik wydzielania pary wodnej. Możemy się zaopatrzyć także w kominek dwustronny oraz wolnostojący.

Gdzie zamontować kominek?

Kominek może zajmować centralną część salonu, narożną lub można ustawić go przy dowolnej ścianie. Wszystko zależy do tego jaki chcemy uzyskać efekt. Jeżeli mamy mieszkanie w stylu minimalistycznym, skandynawskim to dobrą opcją będzie kominek w centralnym miejscu. Będzie on wtedy główną atrakcją naszego salonu. Tradycyjny kominek wymaga także miejsca na przechowywanie drewna. Sprawdzi się tutaj np. wiklinowy kosz lub nowoczesny mebel. W nowoczesnym mieszkaniu można postawić na kominek elektroniczny. Przeważnie mają one nowoczesny design i nie wymagają dodatkowych akcesoriów. Jeżeli mamy połączoną kuchnię z salonem to dobrym pomysłem będzie kominek narożny, który będzie widoczny z kilku stron jednocześnie. Będzie on także idealny do małych pomieszczeń. Jeszcze innym rozwiązaniem jest postawienie kominka w rogu salonu. Takie ustawienie spowoduje, że salon zrobi się przytulny i klimatyczny.

Czy zabudowywać kominek?

Wiele osób zastanawia się, czy kominek zabudować, czy postawić wolnostojący. Główną cechą kominka zabudowanego jest fakt, że możemy oglądać płomienie oraz wygrzewać się bezpośrednio przy ogniu. Jednak są też minusy. Przede wszystkim jesteśmy narażeni na pożar i liczne zabrudzenia w postaci sadzy. Dlatego częstym rozwiązaniem jest zastosowanie wkładu kominkowego, który zamyka przestrzeń paleniska. Natomiast kominek wolnostojący ma obie te funkcje – łączy ze sobą cechy kominka otwartego oraz zabudowanego. Możemy sobie pozwolić na przeszklenie kominka, dzięki czemu nadal będziemy widzieli płomienie. Natomiast to, na którą opcję się zdecydujemy powinno zależeć od wystroju wnętrz oraz naszych preferencji.

Redakcja domoptymalny.com.pl

Nasz zespół ekspertów w dziedzinie budownictwa, nieruchomości, ogrodu i aranżacji wnętrz to grupa doświadczonych specjalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą i pasją poprzez artykuły i praktyczne porady. Oferujemy wsparcie w zakresie budowy, zarządzania nieruchomościami oraz tworzenia inspirujących przestrzeni w domu i ogrodzie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Klimatyzacja split - jak wybrać? Poradnik