domoptymalny.com.pl

Blog budowlany

gadżety do kuchni
Dom

Praktyczne gadżety, które sprawdzą się w każdej kuchni

Gdy już mamy gotową aranżacje kuchni zwykle przychodzi czas na dodatki. Kuchnia jest szczególnym miejscem, w którym gadżety mogą ułatwić funkcjonowanie. Warto jednak postawić na rzeczy praktyczne, które będziemy często używać, a nie będą one tylko zajmować miejsce na półkach. Przedstawiamy gadżety, które sprawdzą się w każdej kuchni!

Organizery podstawą aranżacji 

Praktyczna kuchnia to taka, w której wiemy, gdzie co jest i możemy się sprawnie w niej poruszać. Są pewne elementy, które niezwykle usprawniają całą aranżacje. Mała kuchnia to w szczególności miejsce, które wymaga pomysłowych rozwiązań. W tym celu służy zarówno odpowiednie rozplanowanie mebli i produktów, które w nich będziemy trzymać, jaki to w jaki sposób będziemy je przechowywać. Tutaj z pomocą przychodzą organizery, dzięki którym możemy rozplanować ułożenie sztućców, naczyń – szklanek, talerzy, pokrywek czy patelni, a także różnorodnych produktów spożywczych – przypraw, herbat czy wyrobów sypkich. Są one przystępne cenowo, a także niezwykle ułatwiają codzienne funkcjonowanie i co najważniejsze – przyśpieszają przygotowywanie posiłków i sprzątanie. 

Czy deska do krojenia może mieć dodatkowe funkcjonalności? 

Deska do krojenia to tak podstawowe akcesorium, że wydawałoby się, że nic nie zastąpi jej drewnianej wersji. Zaskoczeniem mogą się okazać deski, które posiadają cedzak bądź są tak skonstruowane, by móc bez obaw przesypywać je do garnka lub miski. Taka deska posiada konstrukcję, która odpowiednio zgina się podczas jej przenoszenia. Swoją formą przypomina małą łopatkę. Natomiast cedzak jest zwykle umieszczony na końcu deski, by po jej zgięciu móc w prosty sposób przepłukać pokrojone warzywa i odcedzić nadmiar wody. 

Krajalnica z miską, czyli jak ułatwić sobie przygotowywanie posiłków

Gadżet, który stanowi ogromną konkurencję dla tradycyjnej tarki. Co jest zaletą takiego urządzenia? Dołączona miska, do której można przymocować różne szatkownice, ogranicza marnowanie warzyw i owoców, a jej forma pozwala na wygodne ścieranie bez bólu rąk. Przy pomocy tego narzędzia możemy zarówno ucierać i siekać warzywa, jak i kroić je w plasterki oraz słupki. Niektóre warianty posiadają również formę do obierania jajek. Krajalnica to gadżet przystępny cenowo, gdyż zestaw z różnymi szatkownicami znajdziemy w kwocie do 30-40 zł. 

Wkłady do garnka do gotowania na parze

Ile razy spotyka nas sytuacja, że potrzebujemy do obiadu ugotować różne warzywa, jednak musimy to zrobić oddzielnie. Ta sama sytuacja występuje, gdy pojedyncze osoby w domu stosują dietę i spożywają inne porcje jedzenia. Na rynku znajdziemy jednak rozwiązanie tego problemu. W zestawach dostępne są silikonowe wkłady, które można mocować w jednym garnku, rozdzielając tym samym warzywa na porcje. W ten sam sposób można również przygotować oddzielnie ryż czy kaszę. 

Gadżety przydatne w sprzątaniu kuchni

Wspominaliśmy już o organizerach, które ułatwiają segregację, a tym samym eliminują przyczyny powstawania chaosu w kuchni. Warto jednak wspomnieć również o elementach, które pomogą nam, gdy bałagan już powstanie. 

Pojemnik na obierki – bardzo prosty gadżet, który możemy przyczepić do góry szafki i zebrać do niego z blatu pozostałości z obranych warzyw i owoców. 

Magiczna gąbka – tego produktu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Mówi się, że magiczna gąbka jest rozwiązaniem na wszystko. Nie wszyscy jednak wiedzą, że istnieje jej kuchenny odpowiednik, którym można wyczyścić zabrudzenia pojawiające się na patelniach, garnkach, kuchenkach czy w piekarnikach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *