domoptymalny.com.pl

Blog budowlany

Dom

Gdzie kupić meble? Sprawdzone miejsca

Meble to zakup, przed którym wcześniej lub później stanie każdy z nas. Jest on nieodwracalnie związany z remontem mieszkania, który często musimy przeprowadzić. Trzeba wówczas odpowiedzieć sobie na pytanie: gdzie kupić meble? Jest kilka miejsc, które warto wziąć pod uwagę.

Sklepy i salony meblowe

Sklepy meblowe to najpopularniejszy wybór. Wyróżniają się dużym wyborem mebli do różnych pomieszczeń – od salonu, przez kuchnię, kończąc na pokoju dziecka.

Znaleźć tam można zarówno meble w stylu skandynawskim, jak i klasycznym bądź kolonialnym.

Trzeba jednak pamiętać, że są to meble produkowane seryjnie – trudno więc liczyć na oryginalność. Może się więc okazać, że mamy takie same meble, jak rodzina czy znajomi.

Innym pomysłem są salony meblowe. Znajdziemy w nich zarówno całe komplety mebli, jak i pojedyncze przedmioty. W takich salonach możemy liczyć na poradę obsługi. Oferta będzie różna w każdym sklepie. Możemy spotkać się również z dużymi różnicami w cenie.

Markety budowlane

Odpowiedzią na pytanie: gdzie kupić meble, są też markety budowlane. Oferują one całe komplety mebli kuchennych oraz łazienkowych – często w korzystnych cenach. Dostępne są również inne przedmioty, ale raczej te drobne, np. stoliczki, stołki czy małe komody.

Meble – kredensy, krzesła czy szafki – znaleźć można również w supermarketach dekoracyjnych.

Internet

Zakupy przez internet to opcja dla osób z ograniczonym budżetem. Często ceny w sieci są niższe niż w stacjonarnym sklepie. Warto także polować na atrakcyjne promocje, które mogą jeszcze bardziej obniżyć cenę.

Innymi zaletami zakupów przez internet są oszczędność czasu i bezpieczna dostawa.

Antykwariat i giełda staroci

Wielbiciele antyków powinni zaglądać do antykwariatów i na giełdy staroci. Znaleźć można tam często prawdziwe perełki. Meble mogą pochodzić z różnych epok, ale być też stylizowane na antyki. Może lubimy secesję, a może meble w stylu Ludwika XVI? Dużo też zależy od stylu, w którym utrzymane jest mieszkanie.

Czasami takie meble mogą wymagać renowacji, ale odpowiednio potraktowane będą stanowić oryginalną ozdobę wnętrza.

Zakup mebli – ważny dobry wybór

Podsumowując – meble można kupić w wielu różnych miejscach. Warto ofertę sklepów przejrzeć w internecie i dopiero później udać się na zakupy. Pozwoli to zweryfikować nasze wyobrażenia z rzeczywistością.

Musimy wziąć pod uwagę budżet, jakim dysponujemy i styl, w którym gustujemy. Lepiej dwa razy się zastanowić, gdzie kupić meble niż później wymieniać lub zwracać zakup.