domoptymalny.com.pl

Blog budowlany

Budownictwo

Krok po kroku – jak montować rolety zewnętrzne?

Decyzja o zamontowaniu rolet zewnętrznych najczęściej zostaje podjęta na etapie budowy domu lub w momencie kiedy rozpoczynamy generalny jego remont. Zamontowanie takich rolet podnosi znacznie bezpieczeństwo mieszkańców, wycisza wnętrze domu oraz chroni je przed złymi warunkami atmosferycznymi.

Montaż rolet uzależniony jest od ich rodzaju

Fakt jak szybko, jak prosto i jak najlepiej zamontuje się dane rolety zewnętrzne zależny jest od ich rodzaju. Do wyboru mamy rolety elewacyjne, nadstawne, podtynkowe. Jedne montuje się bezpośrednio do ściany, inne do ramy okiennej a jeszcze inne w specjalnie zabudowanej skrzynce. Od tych sposobów montowania zależny jest etap, w którym dane rolety będą wstawiane. Jednak dodać należy, że najlepsze są jednak rolety, których zamontowanie jest najtrudniejsze. Mowa tu oczywiście o roletach zewnętrznych typu rolety podtynkowe. Pamiętać, w tym przypadku należy, że wnęka okienna musi być powiększona o wielkość skrzynki z roletami.

Przygotowania do zamontowania rolet zewnętrznych

Jak montować rolety zewnętrzne? To pytanie, które zada sobie niejeden inwestor, który takie rolety chce zamontować w swoim domu. Na szczęście z pomocą przyjdą mu projektanci i profesjonalne firmy, które takie rolety montują na co dzień. Przygotowując się do montażu rolet zewnętrznych trzeba sprawdzić czy otwór okienny jest odpowiednio przygotowany oraz czy przygotowane i na miejscu są wszystkie potrzebny elementy mocujące typu kołki lub odpowiednie wkręty.
Decydując się na rolety naokienne, prace należy rozpocząć od umieszczenia profilu adaptacyjnego na ramie okna, następnie trzeba zamontować prowadnice na ramie okiennej i skrzynkę z roletą. Powyższe prace to roboty na zewnątrz natomiast zawsze wewnątrz pomieszczenia trzeba umieścić nawijarkę linki. Dodać też można, że tak zamontowane rolety zewnętrzne mogą być zarówno obsługiwane ręcznie, lub odpowiednio podłączone, przez daną aplikację, w przypadku gdy nasz dom jest domem inteligentnym.
Po zainstalowaniu rolety zewnętrznej w danym otworze okiennym montuje się okno, które stanowi już ostatni etap zamontowania rolet.

Co dają rolety zewnętrzne?

Montaż rolet zewnętrznych chroni dom przed wieloma czynnikami. Większość rolet jest antywłamaniowa, czyli od razu mamy zabezpieczenie przed wizytą niechcianych gości. Dodatkowo takie rolety wyciszają i sprawiają, że w domu staje się cieplej. Chronią one bowiem i przed utratą ciepła i przed nadmiernym hałasem, który panuje na zewnątrz. Jednak zawsze trzeba pamiętać, że montaż rolet zewnętrznych wymaga precyzji, tak jak jest je łatwo zamontować tak samo łatwo można ten montaż zepsuć i sprawić, że wykona się źle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *