domoptymalny.com.pl

Blog budowlany

Wnętrza

Nowe trendy dyktują jak powinien dzisiaj wyglądać modny salon

Wraz z początkiem nowej dekady zmieniły się także różnego rodzaju trendy, jeśli chodzi o aranżację salonów. Salony już nie mają być szare, chłodne i nijakie ale mają być kolorowe, pastelowe i mają napawać optymizmem i być miejscem relaksu. Modny salon to taki, w którym stoi tapicerka z teksturowych tkanin, w pastelowych kolorach a wiszące żarówki zamienione są przez ciekawe lampy vintage.

Ściany – w jakich kolorach?

Dzisiaj decydując się na urządzenie salonu trzeba pamiętać by jego ściany pomalowane były w kolory ciepłe i pastelowe. Ściany modnego salonu powinny być barwami ziemi i natury. Co bardziej odważni mogą śmiało postawić na czerwień, modną musztardę czy terakotę.
Bardzo popularne są też kolory zieleni i różnego rodzaju odmiany koloru żółtego.

Naturalne materiały

Dzisiaj w aranżacjach salonów dominują meble i dodatki z naturalnych materiałów. Dlatego też w modnym salonie znajdzie się zarówno drewno, szkło jak i rattan, wiklina czy skóra lub wełna. Z tych naturalnych materiałów robione są meble jak i różnego rodzaju dodatki i bibeloty. Dodać też należy, że z powrotem na salony wracają popularne kiedyś meblościanki.
Tapicerki ustawione w modnym salonie powinny być obite tkaninami z dodatkiem wełny i materiałami o widocznych teksturach. Wciąż popularne będą welury ale i powoli sympatię zaskarbią sobie tkaniny z frędzelkami typu boucle.

Zapanuje obłość i modułowość

Modny salon 2020 to salon naturalny o przyjaznych kolorach i barwach. To miejsce relaksu i wypoczynku jego domowników. Jednak w modnym salonie zapanuje harmonia dzięki temu, że wszystkie meble mają być pozbawione kantów i rantów, wszystko ma być tam obłe i opływowe. Największą popularnością w takim salonie mają się cieszyć meble modułowe. Mają tam, więc, stać modułowe stoliki i wisieć szafki modułowe. Stoliki zainspirowane idealnym kształtem koła mają do takiego miejsca wnieść spokój i pełną harmonię. Obok tych krągłości dobrze ma się sprawdzić również obraz umieszczony w prostej ramie, oznacza to, że modne stają się też figury i linie geometryczne.
Modułowe meblościanki, tapicerki, fotele czy stoliki nie tylko idealnie pasują do siebie ale i także pozwalają na łączenie salonowych mebli w coraz to inne kompozycje.
Salon 2020 bardzo odbiega od salonów znanych do tej pory, ma być ciekawszy, nowocześniejszy, bardziej kolorowy a przy tym więcej ma dawać relaksu osobom, które w nim wypoczywają. Ciekawe tylko, czy rzeczywiście taka moda przetrwa następną dekadę. Czy tego typu salony polubią domownicy.