domoptymalny.com.pl

Blog budowlany

Choinka we wnętrzu
Wnętrza

Choinka we wnętrzu w stylu skandynawskim – jak ją zaaranżować?

Styl skandynawski to sposób aranżacji wnętrz, który szturmem podbił polski rynek wnętrzarski. Kilka milionów zdjęć w mediach społecznościowych prezentujących wnętrza urządzone zgodnie z jego zasadami tylko potwierdzają jego popularność i ogromny sukces nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Niektórym trudność może sprawiać jednak zaaranżowanie tak urządzonego pomieszczenia na okres świąteczny. Jakie choinki sztuczne będą najlepszym wyborem do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim? Czy chętnie wybierane choinki na pniu pasują do nich? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat!

Nowoczesne choinki we wnętrzach skandynawskich – jakie wybrać i jak je przystroić?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się choinki sztuczne, które odznaczają się wysoką jakością, a do tego mogą służyć nam jako świąteczna ozdoba przez wiele sezonów. W przypadku sztucznych choinek do wnętrz skandynawskich na uwagę zasługują przede wszystkim drzewka na naturalnym pieńku. Drewno jest chętnie wykorzystywane w skandynawskich aranżacjach, więc takie choinki sztuczne na pniu doskonale do nich pasują. Dobrym pomysłem mogą okazać się także delikatne choinki ośnieżone, które prezentują się, jakby dopiero co zostały przyniesione prosto z lasu.

W przypadku wnętrz o niewielkim metrażu dobrym wyborem może okazać się także wąska choinka. Możemy zdecydować się w ten sposób na wysokie drzewko, które nie będzie zajmować jednak zbyt wiele miejsca, dzięki niewielkiej szerokości. Taka choinka prezentuje się niezwykle ciekawie i zdecydowanie zwraca na siebie uwagę. Sprawdzony sklep z choinkami jakim jest choćby nawet https://www.e-choinki.pl/ z pewnością pomoże nam wybrać odpowiednie drzewko.

Jeśli chodzi o ozdobienie choinki we wnętrzu skandynawskim, warto zasugerować się główną zasadą tego stylu, czyli minimalizmem. Jeden lub dwa subtelne kolory, np. szarość i biel czy złoto i beż, są wystarczające w przypadku bombek czy innych ozdób. W przypadku gdy w pomieszczeniu znajduje się inny, bardziej intensywny akcent kolorystyczny, może pojawić się on także na świątecznym drzewku, co wzmocni wrażenie spójności choinki z resztą wnętrza. Można także pokusić się o samodzielne wykonanie ozdób z drewna. Taki akcent świetnie wpisze się w skandynawski wygląd, a do tego doda choince bardziej spersonalizowanego charakteru. 

Styl skandynawski – co dodatkowo musisz o nim wiedzieć?

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim skradły wiele serc. Ich fanami są szczególnie osoby lubiące minimalistyczny styl, który doskonale pasuje do wnętrz o różnym przeznaczeniu. W skandynawskiej aranżacji nie znajdziemy przepychu i różnorodności wzorów. O ile w ogóle się pojawiają, są raczej subtelne, w postaci pasków czy azteckich wzorów w wersji minimalistycznej. Chętnie wykorzystywane są za to naturalne materiały, takie jak drewno, które można określić jako niezbędny element tego stylu.

Należy pamiętać, że styl skandynawski to przede wszystkim biel, szarość i beż, łączone także z delikatnymi odcieniami fioletu czy zieleni. Niektórzy podchodzą do tego stylu nieco bardziej ekstrawagancko, dodając do niego także mocniejszy akcent kolorystyczny, w taki sposób, że nie przytłacza on wnętrza, a raczej jest subtelnym urozmaiceniem. Jak widać, w stylu skandynawskim nie ma miejsca na nudę i można dopasować go do siebie i swoich preferencji. Pomieszczenia urządzone w ten sposób powinny jednak być jasne i przestronne, dlatego nie przesadzajmy ze zbyt dużą ilością kolorów. Dobrym krokiem może okazać się zmniejszenie ilości mebli we wnętrzu, przy jednoczesnym pozostawieniu takich, które są bardzo praktyczne i funkcjonalne, a nie tylko zajmują miejsce. Polecana jest także rezygnacja z firanek i zasłon, które ograniczają dostęp światła do pokoju, a to właśnie na naturalnym oświetleniu zależy nam przede wszystkim.