domoptymalny.com.pl

Blog budowlany

Wnętrza

Pastelowe dodatki do domu są coraz to modniejsze

Pastelowe dodatki w domu niejednego z nas zagościły już od jakiegoś czasu, jednak wciąż widać, że nie chcą one opuścić swojego miejsca i odejść. Pastele dają jedyny w swoim rodzaju klimat, uspokajają i równocześnie znacznie ocieplają dane wnętrze, nadają mu lekkości i świeżości. Z tego też powodu wiele osób ma sentyment do pasteli i albo ma wnętrze przez cały rok w kolorach pastelowych albo powraca do pasteli w określone pory roku typu lato lub wiosna.

Pastelowe dodatki

Ściany w pastelowych kolorach można już coraz częściej spotkać w niektórych salonach, sypialniach czy pokojach dziecięcych. Jednak nawet wtedy, kiedy ściany pomalowane są w innych odcieniach bardzo często spotyka się, we wnętrzach, dodatki w pastelowych kolorach. Takimi pastelowymi akcentami są zasłony, tapicerki, dywany, lampy, różnego rodzaju bibeloty. Pastele spotykamy we wnętrzach urządzonych w typie skandynawskim, nowoczesnym ale także spotykamy je we wnętrzach tradycyjnych. Te subtelne i delikatne kolory lubią wszyscy i prawie każdy chce mieć coś pastelowego w swoim wnętrzu.
Pastelowe dodatki do domu to poduszki, koce, pojemniki, świece zapachowe, wazony, donice czy ceramiczne przedmioty.

Pastelowa kuchnia i łazienka

Coraz częściej w mieszkaniach i domach pojawiają się pastelowe kuchnie i łazienki albo są one całe pastelowe albo zdobią je specjalne pastelowe dodatki do domu. Jest to o tyle, coraz częściej możliwe, że producenci proponują wiele rodzajów pastelowych dodatków w typie kuchenne pojemniki, kubki na szczoteczkę i pastę do zębów, kosze wykonane z pastelowej tkaniny. Proponowane są również pastelowe przedmioty codziennego użytku, takie jak ręczniki czy pojemniki na płatki, cukier lub mąkę.
Pastele naprawdę zadomowiły się w wielu wnętrzach na stałe, tym bardziej, że ostatnio bardzo modne stały się salony w kolorach pastelowych.

Pastelowe wariacje

Sorbetowe ściany i pastelowe dodatki robią dzisiaj ogromną furorę a sklepy proponujące przedmioty w pastelowych kolorach wprost ścigają się ze sobą co może być jeszcze pastelowe. Mięta, seledyn pudrowy róż, delikatna żółć to tylko część przykładów kolorów pastelowych. Wnętrza, w których one goszczą są glamour, lekkie, proponują świeżość i spokój. Dzisiaj wariacje na temat pasteli są popularne, wielu projektantów wnętrz jasno wytycza tory i sięga po pastelowe kolory już nie tylko jako po ścienne dekoracje ale także jako po dodatki, których jest coraz więcej w każdym wnętrzu.
Pastele górą, tym bardziej, że przynoszą one ze sobą tak bardzo ważny i potrzebny dzisiaj optymizm.