domoptymalny.com.pl

Blog budowlany

stół i krzesła
Dom

Stół i krzesła do salonu – jaki komplet sprawdzi się najlepiej?

Kącik jadalniany powinien znaleźć się w każdym, nawet tym najmniejszym mieszkaniu. Z powodu niewielkiej ilość przestrzeni, niejednokrotnie stoły i krzesła drewniane znajdują swoje miejsce w salonie. Aby jednak sprawdziły się w takim wnętrzu, muszą zostać odpowiednio dobrane. Jaki komplet zatem wybrać? Czym powinien cechować się idealny stół drewniany do salonu oraz znajdujące się wokół niego krzesła? Sprawdź!

Stół drewniany do salonu – najważniejsze cechy

Stół, który umieścimy w salonie, musi przede wszystkim pasować do stylu, w jakim została utrzymana pozostała część pomieszczenia. Na szczęście z tym zadaniem nie powinniśmy mieć większego problemu. Do klasycznych, minimalistycznych oraz skandynawskich wnętrz idealnie pasuje bowiem prosta forma pozbawiona wszelkich dodatków. Jeśli jednak nasze mieszkanie jest nieco bardziej ozdobne i utrzymane np. w nurcie glamour, możemy pokusić się o karbowane nóżki czy oryginalny kształt blatu. A właśnie, skoro już o tym mowa, pamiętajmy, że do większych wnętrz lepiej wybrać stół prostokątny czy kwadratowy, natomiast do tych naprawdę niewielkich rozmiarów – okrągły. Będzie bowiem zajmował on przestrzeń w nieco mniejszym stopniu. Jeśli zdecydowałeś się na któryś rodzaj stołu, możesz skorzystać z oferty https://meblepotocki.pl/pl/c/Produkty/3. To właśnie znajdziesz idealny stół, który wypełni Twoje wnętrze. 

Stół powinien także zostać dopasowany do ilości osób mieszkających w naszym lokum, o czym możesz dowiedzieć się więcej z artykułu https://meblepotocki.pl/wielkosc-stolu-a-ilosc-osob-ile-miejsca-powinno-przypadac-na-kazdego-biesiadnika. Postarajmy się więc, by dla każdej osoby znalazła się odpowiednia przestrzeń. 

Jakie krzesła sprawdzą się najlepiej w takim wnętrzu?

Wybierając krzesła drewniane, pamiętajmy przede wszystkim o ich dopasowaniu do stołu. Co to jednak znaczy? Przede wszystkim powinny być wykonane z tego samego materiału i cechować się tym samym kolorem. Dodatkowo nie mogą być zbyt wysokie. W każdej chwili musimy mieć bowiem możliwość wsunięcia ich pod blat stołu. Sprawdźmy zatem dokładnie wysokość obydwu tych części kącika jadalnego. Jak się można domyślić, w większości przypadków lepiej sprawdzą się krzesła bez podłokietników. A co z tapicerowanym oparciem czy siedziskiem? Oczywiście jak najbardziej możemy wybrać taką opcję. Nasze meble staną się wtedy niezwykle wygodne i komfortowe. Do tego będą stanowić ciekawe uzupełnienie całego pomieszczenia. 

Jakie kolory mebli wybrać?

Kolor mebli najlepiej dopasować do naszego wnętrza. Jeśli mamy już jakieś meble drewniane, należy wybrać stół i krzesła wykonane z takiego samego materiału oraz cechujące się podobnym odcieniem. Pamiętajmy także, by zwrócić uwagę na posadzkę oraz ściany i postarać się dobrać takie meble, które nie będą zbyt wtapiać się w całe otoczenie. W przypadku krzeseł tapicerowanych warto dopasować materiał obiciowy np. do naszego narożnika czy sofy. 

Czy jeszcze o czymś należy pamiętać?

Kupując stół, pamiętajmy także o tym, że w sklepach dostępne są modele rozkładane. Jeśli zatem posiadamy niewielkie mieszkanie, ale często przyjmujemy gości, takie rozwiązanie może okazać się wręcz idealne. Złożenie i rozłożenie blatu zajmuje bowiem tylko kilka minut, a zyskujemy dzięki temu niezwykle dużą ilość miejsca dla naszych towarzyszy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *