domoptymalny.com.pl

Blog budowlany

Ogród

Wybór paneli ogrodzeniowych drewnianych

Klienci często szukają oryginalnych pomysłów na ogrodzenie swojej nieruchomości. W internecie można znaleźć wiele rodzajów paneli ogrodowych. Istnieje nieskończona ilość wzorów, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Wybór materiału

Najlepszym materiałem, z którego produkowane są panele ogrodzeniowe drewniane jest drewno świerkowe. Roztwór solny służący do impregnacji ciśnieniowej powoduje, że panele zwiększają swoją wytrzymałość. Zastosowano również grubą ramę, która sprawia, że ogrodzenie może być z powodzeniem wykorzystywane przez długie lata. Panele ogrodzeniowe odgrywają ważną rolę w architekturze ogrodowej. Jedną z najważniejszych funkcji, jaką pełnią jest ochrona ogrodu oraz prywatności. Bardzo łatwo jest je zamontować, dlatego nie potrzeba profesjonalnej ekipy do pomocy. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że ogrodzenie zachowa swój wygląd przez długi czas. Pasują świetnie do krajobrazu roślinnego i w wielu przypadkach doskonale zastępują żywopłot. W otoczeniu paneli ogrodzeniowych zdecydowanie lepsze miejsce do rozkwitu mają kwiaty oraz drzewka owocowe.

Kolory paneli

Najczęściej stosowane kolory do projektowania paneli to szary, brązowy oraz naturalny. Impregnację można wykonać przy użyciu ciśnienia lub malowania zewnętrznego. Do wyboru jest także forma, ponieważ niektórzy preferują panele sztachetowe, a inni ażurowe. Najczęściej do montażu paneli używane są siatki. Przy użyciu tak zwanych trytytek przypina się płoty do ogrodzenia. Taki sposób połączenia zapewnia dużą wytrzymałość oraz odporność na czynniki atmosferyczne. Część osób preferuje jednak montaż w ziemi. Takie rozwiązanie powoduje, że niezbędne jest bezpośrednie wbicie kotew w ziemię. Do tych elementów mocowany jest słupek, do którego przy pomocy łączników dodaje się płot. Jest to jeden sposób montażu paneli ogrodzeniowych w ziemi, ponieważ drugi zakłada użycie krawędziaków.

Przygotowanie otworu

Pierwszym krokiem jest wykopanie w ziemi otworu na poziomie minimum 50 centymetrów. Następnie cała dziura powinna być zalana masą poliuretanową, której wystarczy kilka minut, żeby zaschła. Do tak zbudowanej konstrukcji można dołączyć płot za pomocą łączników. Możliwe jest również zamontowanie paneli ogrodzeniowych w betonie. W tym celu niezbędne są jednak słupki drewniane oraz kotwa stalowa i chemiczna. Kotwa stalowa będzie połączona z betonem za pomocą kotwy chemicznej oraz specjalistycznych szpilek. Do tak wykonanej konstrukcji wkładany jest krawędziak, a płot będzie przymocowany do słupka przy użyciu łączników lub okuć. Panele ogrodzeniowe sprawiają, że posesja wygląda zdecydowanie lepiej.