domoptymalny.com.pl

Blog budowlany

tapeta 3d
Dom

Jak powiększyć mieszkanie bez ruszania przedmiotów i ścian?

Metraż mieszkania powiększy się bez burzenia ścian i eliminowania przedmiotów z pomieszczenia. Stanie się tak dzięki małemu trikowi. Wystarczy położyć na ścianie panoramiczne tapety 3D, które oszukają wzrok. Dodamy w ten sposób okno, wprowadzimy do mieszkania zakręcony tunel, zamieszkamy w lesie, nad jeziorem lub będziemy mieć od razu piękną słoneczną plażę nad morzem.

Czy przyklejenie tapety 3D jest łatwe?

Gdy chcemy sami uporać się z przyklejaniem tapety panoramicznej do ściany, musimy zdać sobie sprawę, iż jest ona dostarczana w mniejszych kwadratach. Trzeba je ze sobą dopasować, jak puzzle. Oczywiście na każdym kwadracie są znaki, informujące o kolejności naklejania poszczególnych elementów.

W pojedynkę trudno będzie dać sobie radę z równym nakładaniem tapety 3D, takiej jak np. https://ubierzswojesciany.pl/122-tapety-3d. Powinien ktoś pomagać, dlatego we dwójkę najszybciej można uporać się z tą czynnością. Są tapety z klejem, ale także są takie, które wymagają naniesienia na nie rozrobionego kleju w naczyniu. Istotną sprawą jest również zadbanie o brak pęcherzyków powietrza pod tapetą.

Aby zapobiec pęcherzykom powietrza pod tapetą, należy ją dociskać specjalnym wałkiem. Czynność tę wykonujemy od środka, przesuwając wałek do krawędzi tapety. Gdy zaniedbamy wypchnięcie pęcherzyków natychmiast po naklejeniu panoramy na ścianę, klej mocno przywrze do ściany i pęcherzyki pozostaną na zawsze.

Kiedy poprosić fachowca o nałożenie tapet 3D?

Mężczyźni lubią być samowystarczalni, a wołanie fachowca jest dla nich czymś krępującym. Jednak czasami warto zrzucić niektóre prace fachowcowi. Dzięki temu można w tym czasie wykonać coś bardziej owocnego i mniej stresującego. Zwłaszcza że klejenie tapet na dużych powierzchniach może przysporzyć wiele problemów i frustracji. W najgorszym wypadku może dojść do nieumyślnego zniszczenia kupionego obrazka albo naklejenie poszczególnych elementów w nieodpowiedniej kolejności.

Decydując się na usługi fachowca, mamy pewność, iż praca zostanie wykonana szybko i dokładnie. Pracownik ma wprawę w nakładaniu warstwy kleistej na tapetę 3D. Zna także sposoby na uniknięcie trwałych zabrudzeń powierzchni ściany, z którą będzie sąsiadować tapeta. Można też skorzystać z porady fachowca, który doradzi, jaki rodzaj tapety można zastosować w danym pomieszczeniu.

Do kuchni warto zdecydować się na tapetę zmywalną, by można było łatwo z niej zmyć plamy z oleju i potraw. Do łazienki koniecznie powinna być wodoodporna, która musi dać sobie radę z wilgocią i gorącą parą w trakcie kąpieli domowników. Na sufit również jest możliwość naklejenia tapety. Tutaj pomoc fachowca jest nieodzowna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *