domoptymalny.com.pl

Blog budowlany

Wnętrza

Funkcjonalny i estetyczny kamień dekoracyjny w kuchni

Ściany w kuchni powinny być funkcjonalne, powinno się je łatwo utrzymać w czystości a przy tym powinny być też ładne, estetyczne i dekoracyjne. Dzisiaj stosuje się na ściany specjalny rodzaj kamienia dekoracyjnego, który danym wnętrzom nadaje charakterystycznego i ciekawego wyglądu.

Czym naprawdę jest kamień dekoracyjny?

Kamień dekoracyjny w kuchni to tak naprawdę specjalne płyty strukturalne, które doskonale imitują materiały naturalne. Takie płyty mają zastosowanie wewnątrz budynków, ale ich różnorodność powoduje, że mają różne faktury i różne struktury, mają też różne kształty i różne kolory. Ich druga strona jest gładka i przez to idealnie można przykleić ja do ściany w kuchni. Dzięki temu ściany kuchenne nabierają swojego nietypowego stylu.
Kamień dekoracyjny w kuchni ma wiele zalet i zyskuje coraz bardziej na popularności. Potrafi on stworzyć w kuchni ciekawy i niepowtarzalny design a równocześnie jest on łatwy w utrzymaniu go w czystości i w zamontowaniu.

Właściwości kamienia dekoracyjnego

W kuchni najczęściej wykorzystuje się kamień ozdobny, który wyprodukowany jest na bazie gipsu, betonu lub keramzytobetonu. Poprzez włókna szklane cała struktura takiej płyty jest dostatecznie wzmocniona i utwardzona. Pamiętać jednak należy, że beton i gips bardzo ciągną wodę. Zatem przed wyłożeniem takiego kamienia dekoracyjnego w łazience lub w kuchni należy przedtem odpowiednio go zaimpregnować. W tym celu płytę takiego kamienia nasyca się żywicą oraz rozpuszczonym woskiem lub innymi odpowiednimi substancjami chemicznymi.

Co daje wnętrzu kamień dekoracyjny?

Płyty kamienia dekoracyjnego ułożone na ścianie, nad blatem w kuchni nadają wnętrzu elegancji, ciepła i spokoju. Tego typu materiał idealnie sprawdza się zarówno w nowoczesnych i minimalistycznych kuchniach jak i w pomieszczeniach kuchennych typu klasyczne. Kamień dekoracyjny w pełni zastąpił już płytki, które obowiązkowo kładło się na ścianach w kuchni. Sam kamień dekoracyjny pozwala na stworzenie na ścianach ciekawego wzoru, jedynego w swoim rodzaju. Poprzez zmienną fakturę, niektóre nieregularne kształty, ciekawą strukturę można stworzyć kuchnię, która zyskuje nowe życie. Ponadto kamień dekoracyjny to także różnego rodzaju barwy i kolory. Najbardziej popularne są barwy neutralne, do czarnego kamienia stosuje się białe meble i kuchnia od razu staje się miejscem bardzo eleganckim.
Kamień dekoracyjny to materiał niezwykle plastyczny, można przy jego pomocy tworzyć ciekawe, funkcjonalne i bardzo miłe wnętrza.