domoptymalny.com.pl

Blog budowlany

Dom

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Remont mieszkania wielu osobom kojarzy się ze sporymi kosztami. Szacowany wydatek często przekracza możliwości domowego budżetu. Warto przeanalizować swoje plany i zastanowić się, czy kosztów tych nie da się nieco zredukować. Istnieje wiele sposobów na niedrogie zmiany wnętrz. Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Ściany i podłogi – jak tanio odmienić?

Duże zmiany w każdym wnętrzu można wprowadzić poprzez odświeżenie ścian. Zastosowanie ciekawej kolorystyki nie będzie kosztować wiele – wystarczy puszka farby. Na ścianach można również położyć modne ostatnio tapety imitujące np. drewno, cegłę, kamień, lub zawierające ciekawe zdjęcia i grafiki. Tapeta, podobnie jak panele ścienne, to dobry sposób na ukrycie mankamentów (np. zarysowań, dziur, silnych zabrudzeń) bez konieczności szpachlowania czy szlifowania. Jeśli na ścianie lub podłodze znajdują się płytki, nie trzeba ich demontować – można pokryć je wedle własnych potrzeb za pomocą specjalnych farb do malowania tego typu materiałów. Sposobem na to, jak tanio wyremontować mieszkanie, może być również szybka odmiana wyglądu zniszczonej podłogi poprzez położenie stylowej, dopasowanej do danego wnętrza wykładziny.

Zmiana mebli małym kosztem

Ważnym elementem remontu jest zapewne wymiana zniszczonych mebli na nowe. W tym wypadku opcji zaoszczędzenia jest kilka. Po pierwsze – świetne meble w dobrym stanie można zakupić w serwisach aukcyjnych lub komisach. Po drugie – zmiana mebli niekoniecznie musi się wiązać z nabyciem nowych kompletów. Często warto zastanowić się, czy aktualnie posiadanym sprzętom nie należy dać drugiego życia. Podobnie jak w przypadku płytek – tu również można wykorzystać farby czy lakiery i po prostu pomalować ulubiony stół, szafę czy komodę na inny kolor. W ten sposób mebel ulega modyfikacji i odświeżeniu, dopasowując się do nowego wnętrza, a w kieszeni zostaje spora suma pieniędzy. Trzecią opcją na tani remont jest umiejętne wyszukiwanie produktów w korzystnych cenach. Wiele sklepów oferuje – zwłaszcza w internecie – promocje na zakup mebli, dekoracji czy farb.

Samemu jak najwięcej

Metodą na to, jak tanio wyremontować mieszkanie, jest po prostu zaangażowanie się w cały proces i zrobienie jak najwięcej rzeczy samemu. Często okazuje się, że szpachlowanie, malowanie czy wiercenie wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Zamiast więc płacić spore sumy ekipie remontowej, można przynajmniej część prostszych prac wykonać samemu lub z pomocą rodziny. Warto także pomyśleć o własnoręcznych dekoracjach i dodatkach. Inspiracji i instrukcji wystarczy poszukać w sieci. Niektóre rzeczy można też z powodzeniem zrobić, wykorzystując posiadane już elementy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *