domoptymalny.com.pl

Blog budowlany

Wnętrza

Jak wybrać idealne obrazy w salonie – aranżacje?

Dodatki mogą ożywić mieszkanie oraz spowodować, że stanie się ono przytulne. Najpopularniejszymi ozdobami od wieków są obrazy. Dzięki nim można całkowicie zmienić charakter danego pomieszczenia. Jednak, aby obrazy komponowały się z całością mieszkania to powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów.

Gdzie powiesić obraz?
Przed zakupem obrazu należy upewnić się, że mamy wystarczająco miejsca na jego powieszenie. Od ilości wolnego miejsca będzie też zależeć wielkość obrazu. Obrazy dobrze wyglądają powieszone zarówno nad komodą, sofą, czy stołem. Nie należy jednak przesadzać z ilością obrazów, ponieważ mogą wtedy sprawiać wrażenie chaosu i nieporządku. Jeżeli zdecydujemy się na obraz nad sofą to w łatwy sposób wydzielimy sobie miejsce do relaksu. Jeżeli jednak wolimy powiesić nad stołem to taki obraz będzie wtedy przyciągał wzrok domowników w trakcie posiłków. Nie powinno się wieszać obrazów nad telewizorem, ponieważ może wtedy on rozpraszać nasza uwagę od filmu. Im mamy więcej wolnej przestrzeni to tym większy obraz możemy zawiesić. Natomiast wielu osobom nie podobają się duże obrazy, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zawieszenie kilku mniejszych o podobnej tematyce, które będą tworzyć jednolitą kompozycję. Trzecią rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest rama obrazu. Powinna być dopasowana do naszego gustu oraz całości wystroju salonu. Możemy postawić na ramę klasyczną, czyli drewnianą, albo nowoczesną – metalową lub ze stali.

Obrazy w salonie aranżacje
Jeżeli już mamy miejsce do zawieszenia obrazu oraz wiemy na jak duży możemy sobie pozwolić to pozostaje jedynie wybrać to co obraz ma przedstawić. Możemy wybrać krajobraz, kwiaty, cytat, czy minimalistyczny obraz, który przedstawia nieregularne kształty. Motywy kwiatowe to jedne z najnowszych trendów dekoracyjnych. Kolorowe kwiaty, zielone liście egzotyczne kolory spowodują, że salon nabierze charakteru. Taki obraz „rzuca się w oczy”, dzięki czemu wnętrze robi się bardzo wyraziste. Jeżeli cenimy pokój to popularne są też obrazy skandynawskie. Zazwyczaj są w stonowanych kolorach lub czarno-białe. W loftowym mieszkaniu sprawdzą się też obrazy o wzorach geometrycznych lub typograficzne. Takie minimalistyczne obrazy nie przytłoczą salonu. Przytulne wnętrze będą tworzyć obrazy w kolorach delikatnych i pastelowych. Nie zdominują wnętrza, a jedynie je podkreślą i stworzą poczucie harmonii. Obrazy w kolorach pastelowych sprawdzą się niemal w każdym salonie – dobrze będą wyglądać w nowoczesnym i klasycznym wnętrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *