domoptymalny.com.pl

Blog budowlany

Dom

Zakup energooszczędnego ogrzewania elektrycznego

Energooszczędne ogrzewanie elektryczne jest ważne dla osób, którym zależy na niższych rachunkach. W okresie zimowym sezon grzewczy czasami jest bardzo kosztowny, dlatego warto wypróbować nowe sposoby ogrzewania mieszkania.

Nowoczesne grzejniki elektryczne

Dobrym pomysłem jest zakup nowoczesnych elektrycznych grzejników promiennikowo-konwekcyjnych, które posiadają aż dwa wydajne elementy grzejne. Za szybkie podgrzanie pokoju do właściwej temperatury odpowiedzialny jest element aluminiowy, który od razu reaguje na wszystkie zmiany w pomieszczeniu. Z powierzchni czołowej grzejnika ciepło transportowane jest cały czas przy użyciu promieniowania podczerwonego. Tryb promieniowania zakłada użycie tylko 15 procent całkowitej mocy. Z reguły tego typu grzejniki posiadają moc nominalną 1000 W. W grzejniku elektrycznym jest również wbudowany specjalny termostat, którego zadaniem jest odpowiedni dobór elementu grzewczego służącego do pracy grzejnika w określonym momencie. Domyślnie grzejnik powinien pracować od strony frontowej, ponieważ tam znajduje się panel podczerwieni.

Niskie zużycie energii

Początkowo pomieszczenie będzie ogrzewane małą mocą, która stopniowo będzie się zwiększać. Pozwoli to szybciej zwiększyć temperaturę, używając jednocześnie małej mocy. Takie rozwiązanie sprawia, że rachunki za prąd powinny znacznie się obniżyć. W internecie można znaleźć wiele modeli grzejników elektrycznych o takiej charakterystyce działania. Niski pobór energii jest bardzo ważny i dobrze jest zdążyć do jej zmniejszenia. Ciekawą opcją jest również programowanie tygodniowe, które umożliwia ustawienie pracy grzejnika na siedem dni. Można dowolnie regulować poziom ogrzewania i dostosowywać ją do warunków panujących na zewnątrz. Warto zauważyć, że każdy element działa w swoim wyznaczonym czasie i dzięki temu zużycie energii jest znikome.

Elementy grzewcze

Wszystkie elementy grzewcze powinny pracować w temperaturze optymalnej, ponieważ wtedy jest to najbardziej efektywne. Ciekawym dodatkiem jest także miernik zużycia energii dziennej oraz tygodniowej. Przy jego pomocy można określić wysokość rachunków za prąd oraz przeanalizować jakie urządzenia powodują największe straty. Bieżące odczytywanie zużycia energii jest komfortowe oraz pozwala się zabezpieczyć. Inteligentny system sterowania przez cały czas czuwa nad poziomem temperatury. Jest on prosty w obsłudze i jednokrotne przeczytanie instrukcji wystarczy do opanowania systemu działania. Wybierając grzejnik energooszczędny warto kierować się również opiniami specjalistów i wpisami na forach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *